Geçtiğimiz gün berberdeyim, iki sakallı amcam geldi. Bunlar başladılar dert yanmaya, vay efendim

Biz bu zamana kadar kimlerin gazetelerini alıp okuyormuşuz, biz kimlere inanıyormuşuz. İyi bildiklerimiz nasıl kötü çıktıda, o zaman gazetesinin logosunda israil bilmem neleri varmışta, görmesem inanmazdım vs.

Aslında bu tür sohbetlere pek kulak asmam, lakin logo falan denince mesleğimizde az biraz grafik tasarım olduğu için dur şunu bir araştırayım dedim. Dediklerine göre zaman gazetesinin logosunda İsrail’in logosu vs. varmış. O amcanın bahsettiği videoyu buldum, buyrun birde siz izleyin isterseniz.

Videodaki 1. Tez
Videoki kum saati “Yahudilikte Hizmetin Zamanını Simgeliyor” muş. Ne Yahudilikte, ne masonlukta böyle bir simge yok. Ben görmedim arkadaş, bana inanmıyorsanız açın ulu bilgin Gogıla sorun.

Videodaki 2. Tez
Yine kum saati israil bayrağı imiş, videoyu hazırlayan zihniyet benzetecek ya bu zamazingoyu ikiye katlıyor eğiyor büküyor yıldıza benzetiyor onu. Ee bizim Türk bayrağında da var yıldız ne yaptık şimdi ? Ama durun daha bitmedi, logoyu bizzat aldım, attım potoşopa, bakın neler çıktı.

zaman gazetesi logo amblem

Yukarıda gördüğünüz gibi, benim yaptığım versiyon birde, benzetilmek için emek verilmiş versiyon var 🙂 Yorum sizin, nede olsa Beyin Bedeva !

Videodaki 3. Tez
Zaman gazetesinin kum saatinin kenarları ve israil haritası benzetmesi var ki, üzerine yazılmaya bile değmez.

zaman gazetesi logo sırrı

O ikisini bir birine karıştırabilmem için yada benzetebilmem için 70cl viskiyi tek başıma bir gecede bitirmiş olmam lazım, kaldıki buda mümkün değil. Ha 70 liği içemeyeceğim den değilde 100 lira para bayıldığım viskiyi bir gecede bitirmeye kıyamayacağımdan . 🙂

Videonun son kısmıyla yazımızında sonuna geliyoruz, videonun sonundaki “SADIK HİZMETKARLIĞIN BİR ÜNÜDÜR” yazısı sanırım herşeyi açıklıyor. Bilindiği gibi jenerikte her zaman emeği geçenler yazılır.  🙂

Gereği Düşünüldü : 1 gün olsun zaman gazetesi almadığım gibi uzantılarıylada hiç bir bağlantım yoktur. Ayrıca demiyorum ki, şunlar şunlar masum değil de, bunlar masum. Sadece bu zaman gazetesi logosu işi düzmece.